Wytwarzanie torebek skórzanych za pomocą komputerowego wspomagania projektowania

Torebka jest bardzo osobistym dodatkiem, odzwierciedlającym styl kobiety, która ją nosi. Alternatywy są zróżnicowane i mogą obejmować zarówno małe kopertówki, jak i duże torby, ale tak naprawdę liczy się wybór materiałów, z których wykonane są różne modele.
Wytwarzanie torebek skórzanych zawsze było bardzo delikatnym procesem ze względu na wysoki koszt surowca i jego niejednorodny charakter. Obecnie oferuje się rozwiązania zdolne do automatyzacji procesów, które jeszcze kilka lat temu wymagały oka i interwencji człowieka.
Dzięki innowacyjnemu systemowi CAD (komputerowe wspomaganie projektowania) możliwe jest wykrycie obszarów jakości i wad, pozycjonowanie utworzonego wcześniej modelu i cięcie elementów z niezwykłą precyzją bez udziału człowieka.


Wzór jest podstawowym narzędziem, za pomocą którego można rozpocząć tworzenie dowolnego rodzaju przedmiotu ze skóry, gdzie zasadniczo proces opiera się na przeniesieniu wzoru lub szablonu na bibułkę w dziedzinie tekstyliów i na tekturę w sektorze wyrobów skórzanych i produkcji torebek skórzanych. W dziedzinie mody istnieją osoby ad hoc, które pełnią rolę modelarzy, którzy przygotowują modele ręcznie lub z wykorzystaniem CAD do projektowania torebek skórzanych.
Rozwiązania CAD Crea Solution do projektowania torebek skórzanych zostały opracowane przez ekspertów branżowych, aby pomóc firmom modowym w optymalizacji wydajności procesów.
Crea Solution dla torebek skórzanych to wersja programu CAD zaprojektowana i opracowana specjalnie w celu ułatwienia projektowania przedmiotów galanterii skórzanej i skórzanych torebek. W tej wersji istnieją szczególne cechy, które dają możliwość tworzenia określonych matryc, wykonywania cylindrycznego rozwinięcia i wstawiania określonych elementów metalowych do projektu. Możliwe jest również zdefiniowanie obszarów jakości wyrobu skórzanego, tak aby ta informacja uwarunkowywała automatyczne pozycjonowanie obszaru skóry.
Na gamę etapów szycia składają się takie elementy, jak kontrola nacięć, otworów, prowadników nici, tekstów, linii, okręgów i innych elementów do edycji i rozwoju rozmiarów, definicja tworzywa podczas kreślenia i układania kawałków oraz możliwość odtworzenia tworzywa, poprzez jego zeskanowanie. Jednym z etapów jest również całkowita dowolność kolorystyczna oraz definiowanie rodzaju linii dla przedmiotów, sztuk, wnętrz i szwów.


Poza tym istnieje możliwość zmiany dowolnego parametru jednym kliknięciem myszy podczas pracy.
Aby zmniejszyć do 5% zużycie tkaniny do wytwarzania torebek skórzanych, można teraz wykorzystać algorytmy pozycjonowania, które zapewniają doskonałą optymalizację surowców.
Przy projektowaniu torebek skórzanych i galanterii skórzanej możliwe jest zdefiniowanie obszarów jakościowych części modelu bezpośrednio przy pomocy programu CAD lub nadanie pierwszeństwa niektórym elementom, po prostu przydzielając wybrane kolory. Dlatego możliwe jest przydzielenie atrybutu „jakość” na liniach wewnętrznych, aby nadać geometryczną definicję obszarów elementu poprzez bezpośrednie rysowanie linii, określenie poziomu jakości wyselekcjonowanych części poprzez przydzielenie typu / kodu i zarządzanie tymi informacjami w module HPGL OUT.
Informacje te zostaną bezpośrednio przekazane do algorytmu automatycznego pozycjonowania na skórze, który zoptymalizuje proces, przestrzegając zasad nadanych przez twórcę wzoru za pośrednictwem systemu wizyjnego. W tym celu konieczne jest przeskanowanie skóry, a następnie samodzielne wyznaczenie obwodu skóry z przypisaniem odpowiednich kodów do surowca.


Dzięki integracji z systemami PLM (zarządzanie cyklem życia produktu), ERP (enterprise resoursce planning) i CAD dla torebek skórzanych istnieje możliwość wglądu do danych zebranych podczas tych skanów oraz uzyskania realnego rankingu i wiarygodności dostawców surowców, analizy jakości, analizy powierzchni skór i uzyskania informacji dotyczących lokalizacji zamówionych skór.