Druk cyfrowy

druk-cyfrowy

Druk cyfrowy jest jedną z najpowszechniejszych metod stosowanych przez drukarnie. Bardzo często używa się go do wytwarzania materiałów o stosunkowo niewielkich formatach, takich jak ulotki, wizytówki czy też foldery. Za cały proces odpowiadają tu specjalistyczne maszyny przeznaczone do druku cyfrowego.

Co warto zaznaczyć, to także fakt, że w tym procesie bierze udział też komputer, zatem sam druk cyfrowy pozwala na tworzenie bardzo kreatywnych rozwiązań projektowych. Do największych natomiast zalet tej metody należy natomiast błyskawiczna szybkość realizacji. Możliwe jest to dzięki temu, że w fazie przedprodukcyjnej nie trzeba wykonywać żadnych specjalnych przygotować, co występuje w przypadku standardowych maszyn drukarskich.

Dodatkowo warto również wspomnieć o tym, że drukowanie cyfrowe pozwala spersonalizować każdy pojedynczy egzemplarz, co jest niezastąpione, chociażby w przypadku umieszczania indywidualnego kodu kreskowego na każdym wyrobie. Wszystkie powyżej wymienione cechy sprawiają, że współcześnie druk cyfrowy znajduje bardzo szerokie zastosowanie. Jest on wręcz niezastąpiony w przypadku produkcji materiałów na różnego rodzaju wydarzenia, czy też konferencje.

Oczywiście dość spora uniwersalność, jaką się ona wykazuje, pozwala używać tej technologii również podczas drukowania książek oraz czasopism w małym lub średnim nakładzie. Z pewnością warto zatem skorzystać z jego możliwości, tym bardziej że należy on do najbardziej praktycznych oraz opłacanych metod drukowania.

Poznaj również zalety tabletów graficznych.